Logo strefa dobrych gier

Maskarada (Mascarade)

Maskarada (Mascarade)

Gry planszowe
od 10 lat
od 2 do 13 osób
od 20 do 30 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

64.00 PLN

Wielki bal na sto par!

Przepych fantazyjnych ozdób i tłum ludzi! Oto klimat gry „Maskarada”! Chociaż w naszej epoce umarły już prawdziwe bale maskowe i nikt na serio nie traktuje przebierańców, z tą małą grą imprezową poczujesz urok barokowych zabaw u króla.

„Maskarada” jest grą blefu i dedukcji dla 2 do 13 osób. Rozpoczynając partię każdy z uczestników otrzymuje Kartę Tożsamości, określającą jaką rolę odgrywa na balu, oraz 3 monety. Celem gry jest zdobycie bogactwa w wysokości 13 monet. Jeśli w jakimkolwiek momencie ktoś ogłosi, że warunek spełnił, gra się kończy. Jak to zrobić? Każda postać ma swoje specjalne zdolności np. Król zyskuje 3 monety z banku, Królowa dwie, Wiedźma może się zamienić na monety z innym graczem itp. W pierwszej rundzie, mamy chwilę gdy każdy ma swoją Tożsamość odsłoniętą, w celu jej zapamiętania. Następnie karty zagrywamy i rozpoczyna się „Maskarada”! W pierwszych 4 rundach mamy dostępną jedną akcję- Wymiana. Polega ona na zabraniu swojej postaci oraz karty Tożsamości innego gracza i pomieszaniu ich pod stołem. Tylko my będziemy wiedzieć jaką kartę daliśmy komu! Jeśli zostaną wykonane 4 Wymiany, dochodzą dwie nowe akcje- Ogłoszenie, lub Podejrzenie. Pierwsza polega na obwieszczeniu gracza, którego tura przypadła np. „Jestem Królem” i wykonaniu akcji króla. Jeśli zjawi się inny gracz (albo kilku!) który uważa się za króla wszyscy odsłaniają karty. Prawdziwy król wykonuje akcje, a podszywacze płacą karę. Podejrzenie to bezpieczna akcja pozwalająca sprawdzić co za rola przypadła nam po wszystkich Wymianach.

Bardzo ładnie wydana gra imprezowa o prostych zasadach! Podejrzenia i blef! Dedukcja i świetna zabawa! „Maskarada” to ciekawa propozycja na każdą imprezę! Weź udział w balu i przywdziewaj najróżniejsze maski, przebieraj się i zmieniaj role! Kantuj tak, by zyskać jak najwięcej monet! „Maskarada” jest wartą rozegrania propozycją, tym bardziej, że dostępny jest dodatek- nowe postaci, nowe intrygi, nowe twarze (a może zwykłe maski?)!Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+