Logo strefa dobrych gier

Kto kogo? - czyli łańcuch pokarmowy

Kto kogo? - czyli łańcuch pokarmowy

Gry planszowe
od 8 lat
od 2 do 4 osób
od 20 do 40 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

19.90 PLN

Dynamiczny zastrzyk edukacyjny!

„Kto kogo? Czyli Łańcuch Pokarmowy” to prosta i szybka edukacyjna gra karciana, o lekkim zabarwieniu strategicznym. Celem osób biorących udział w zabawie jest zebranie jak najwięcej punktów zwycięstwa, poprzez sprytne manipulowanie kartami na ręku. Gotów na przygodę na łonie natury?

„Kto kogo? Czyli Łańcuch Pokarmowy” to gra dla 2 do 4 graczy, w wieku co najmniej 8 lat. Rozpoczynając rozgrywkę zbieramy wszystkie znaczniki w swoim kolorze i dobieramy pięć kart. Start! Na środku stołu pojawiają się losowo odsłonięte karty- to na nie (ale nie tylko) będziemy polować. „Kto kogo? Czyli Łańcuch Pokarmowy” przebiega w turach, wykonywanych naprzemiennie przez wszystkich graczy. Każdy może podjąć się w niej jednej z pięciu akcji. Pierwszą z nich jest wyłożenie drapieżnika z ręki na stół- wtedy kładziemy znacznik na karcie, którą chcielibyśmy „upolować”. Akcja „Jedzenia” pozwala nam zgarnąć kartę ze stołu, jeśli wcześniej na nią polowaliśmy i nasz drapieżnik nie został zaatakowany przez innych graczy. „Wycofanie” pozwala odłożyć drapieżnika na stos kart odrzuconych- bez ryzyka, że nasza karta zostanie zjedzona przez przeciwników. „Zamiana” pozwala podmienić karty ze stołu na karty „z ręki”, a „Oddanie” pozwala odrzucić kartę z ręki i dobrać jedną ze stosu kart wspólnych. Proste? No nie za bardzo, w lesie czai się wielu drapieżników! Możemy wyjść na łowy, ale kto wie, czy wrócimy do naszej norki! „Kto kogo? Czyli Łańcuch Pokarmowy” wygrywa osoba, która „zjadła” największą ilość kart. Gra kończy się w momencie wyczerpania talii dobierania.

„Kto kogo? Czyli Łańcuch Pokarmowy” to spory walor edukacyjny, przemycony w emocjonującej i dynamicznej grze karcianej. Proste zasady sprawiają, że szybko można wprowadzić nowych uczestników i próbować swoich sił z coraz to nowymi drapieżnikami!Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+