Logo strefa dobrych gier

Na Grunwald: rycerze króla Jagiełły

Na Grunwald: rycerze króla Jagiełły

Gry planszowe
od 8 lat
od 2 do 4 osób
od 30 do 45 min.

To ostatnia sztuka. Pośpiesz się aby ktoś Ciebie nie ubiegł !

58.00 PLN

Szykuje się wojna z Krzyżakami!

Jest rok 1408, sytuacja między królem Polski, a Zakonem Krzyżackim jest coraz bardziej napięta. Wszyscy podejrzewają nieuchronną wojnę. I właśnie w tej sytuacji stawia nas gra "Na Grunwald!"- rzuca nas między zaostrzający się konflikt sił Polski, a rycerzy zakonu. Zaskoczony? Przygotowany byłeś na 1410r i wielką bitwę? Niestety! "Na Grunwald!" poza zdolnościami przydającymi sie w bitwie wymaga od graczy dużo więcej- taktycznego myślenia, zmysłu politycznego, umiejętności wyczucia chwili i sprawnej optymalizacji zasobów!


Do stołu zasiada od 2 do 4 osób, w wieku co najmniej 8 lat. Każdy z graczy otrzymuje początkowe zasoby- 1 oficera, 2 pionki pomocników, 3 denary, oraz jeden żeton prowiantu. Plansze przedstawiająca ówczesną Polskę należy umieścić na środku. Przetasowaną talię wydarzeń umieszczamy pod ręką. Gotowi? "Na Grunwald!" dzieli się na trzy fazy. Podczas pierwszej odsłaniana jest karta wydarzenia (autentycznego! opisanego konkretną datą!). Wpływa ona na wszystkich graczy pozytywnie (pozwala podmieniać zasoby), lub negatywnie (pozbawia zasobów). Druga faza- to umieszczanie pionków. Każdy gracz będzie mógł rozmieścić swoich robotników po planszy- wysyłając ich do pól naboru rycerzy zaciężnych, pospolitego ruszenia, zdobywania prowiantu, lub do Krzyżaków (w celach politycznych :)). Uwaga! Surowce z pola, otrzyma jeden lub dwóch graczy, którzy poświecili na to najwięcej pionków i denarów (element licytacji). Na koniec, następuje rozliczenie pól, oraz potyczka z Krzyżakami (wygraną cieszą się Ci, którzy uczestniczyli w spotkaniu, przegraną odczuwają wszyscy- nawet jeśli nie umieścili na tym polu pomocników). Gra "Na Grunwald!" kończy się po 8 rundach- zwycięstwem osoby z największą ilością punktów (otrzymywanych tylko za wykarmione wojsko, zgromadzone dukaty, oraz żetony specjalne!).

Gotowi do bitki? "Na Grunwald!" pokaże Wam, że sama bitwa, to nie tak wielki problem :)! Wojsko jeszcze trzeba zorganizować, wyżywić, a przy tym nie dać się wcześniej rozgromić Krzyżakom! Proste zasady, sporo emocji, element rywalizacji (walka o zasoby) i wymóg współpracy (odpieranie Krzyżaków), sprawia, że przygotowania do bitwy stają się prawdziwym kąskiem dla graczy! I nie daj się zwieść- "Na Grunwald!" to nie jest gra edukacyjna- chociaż element edukacji zawiera- przede wszystkim w prześlicznie wykonanych ilustracjach i wydarzeniach autentycznych (pokazujących z czym borykało sie państwo i król przed rokiem 1410).Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+