Logo strefa dobrych gier

Koncept (Concept)

Koncept (Concept)

Gry planszowe
od 10 lat
od 4 do 12 osób
od 40 do 40 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

99.90 PLN

Wartością w „Koncepcie” jest pomysł, analityczny umysł i dobra zabawa!

Elegancko wydana gra imprezowa, różniąca się od innych estetyką i brakiem zbędnych rysunków, ozdobników i pstrokatych kolorów. 

Zasady gry są dziecinnie proste- natomiast zastosowanie się do nich… no tu trzeba pogłówkować! Zadaniem gracza jest przedstawienie hasła- za pomocą obrazków z planszy. Losujemy kartę, ustalamy poziom trudności (łatwy, trudny, mistrzowski), wybieramy hasło i próbujemy przedstawić graczom swój „Koncept”. Żadnych słów, żadnych dźwięków, tylko obrazki z planszy. Proste! Jak pokazać „Osę”? Dajemy zielony znak zapytania na świat zwierząt, zaznaczając, że główną ideą jest zwierzę. Następnie za pomocą małych zielonych klocuszków zaznaczamy pola „Małe”, „latające” i kolory „czarny” i „żółty”. Pierwsza osoba która złapie o co chodzi w haśle, dostaje punkty. Ty za pokazanie również je otrzymujesz. W zależności od poziomu trudności, punkty dostajemy w wysokości 1,2,3 żaróweczek A trudniejsze hasła? „Wieża Eiffle’a”? „Koncept” na budynek, a zielony znacznik na „metal”. Teraz gracze wiedzą, że chodzi o budynek z metalu. Jak naprowadzić dalej? Bierzemy jeden z kolorowych wykrzykników- oznaczają one wątki bądź skojarzenia poboczne. Kładziemy jeden z nich na planecie ziemi, a klocuszki w kolorze wybranego wykrzyknika kładziemy na kolorach „białym”, „czerwonym” i „niebieskim”. Jaki metalowy budynek rozsławia barwy Francji na cały świat? Proste! A ile zabawy i satysfakcji z przedstawionych haseł!

Świetna gra logiczna. Wieloznaczność rysunków przy jednoczesnej ich prostocie sprawiają, że jedno hasło może być przedstawione na wiele sposobów i każdy ma prawo mieć swój „Koncept”! Wytrawni obserwatorzy w mistrzowskich rozgrywkach zauważą, że nawet kolejność układania wątków pobocznych ma znaczenie przy rozpatrywaniu hasła! Doskonały materiał na prezent!Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+