Logo strefa dobrych gier

Cytadela

Cytadela

Gry planszowe
od 10 lat
od 2 do 8 osób
od 20 do 60 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

89.90 PLN

Poczuj klimat średniowiecznego miasta!

Wraz z intrygami zachłannej szlachty, królewskimi przepychankami i gwarem targowym. „Cytadela” to gra blefu, dyplomacji i budowy miasta dla dwóch do ośmiu graczy, od 10 lat wzwyż. Mimo, iż klimat nie jest lekki i zabawny, ten tytuł jest bardzo popularny na imprezach i wyjazdach!

Każdy z uczestników rozpoczyna mając „na ręku” 4 karty dzielnicy. Z reszty przetasowanej talii tworzymy zakryty stos dobierania. Każdy otrzymuje również startową ilość monet. Celem gry „Cytadela” jest wybudowanie ośmiu dzielnic. Będziemy próbowali zrobić to przed innymi uczestnikami, wykorzystując karty tożsamości (mające odmienne zdolności). Uwaga! „Cytadela” to bardzo dynamiczna gra, więc postacie są wybierane w każdej turze od nowa. Najmłodszy uczestnik rozpoczyna rozgrywkę. Przetasowuje karty tożsamości, następnie jedną odkrytą kładzie na stole- ta postać nie bierze udziału w tej rundzie. Resztę ogląda i wybraną zatrzymuje dla siebie. Pozostałe karty tożsamości są przekazane do kolejnego gracza. Jeśli każdy wybrał postać, kładzie ją zakryta przed sobą i rozpoczynamy. W jednej rundzie gry „Cytadela” uczestnicy mogą się podjąć dwóch akcji. Pobierają albo pieniądze z zasobów wspólnych, albo karty ze stosu. Drugą dostępną akcją jest budowanie dzielnicy. Należy wpłacić koszt budowy do banku i umieścić kartę przed sobą. Na samym końcu tury możemy skorzystać ze specjalnej zdolności swojej postaci. Np. Król zyskuje pieniądze za szlacheckie dzielnice, Generał możne niszczyć dzielnice przeciwników, Magik zamienić się „ręką kart” z rywalem, a złodziej zabrać komuś pieniądze.

Bardzo ciekawa propozycja na towarzyskie spotkania. „Cytadela” to ciągły wyścig po pieniądze, inwestycje w dzielnice, wykorzystywanie szlachty, szemranych typów i siły militarnej. Dodatkowo, polskie wydanie „Cytadeli” zawiera w sobie rozszerzenie „Mroczne Miasto”- unikatowe karty dzielnic i parę nowych postaci! Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+