Logo strefa dobrych gier

Pędzące Jeże

Pędzące Jeże

Gry planszowe
od 6 lat
od 3 do 5 osób
od 20 do 30 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

46.00 PLN

Były „Pędzące Żółwie” teraz czas na „Pędzące Jeże”!

Ta sama grafika, ta sama prosta mechanika, ten sam twórca! Tyle wspólnych cech, a gra zupełnie inna! Nie chodzi tu o to, że tym razem do wyścigu przystępują przeurocze (solidnie wykonane) jeże! Tym razem, dostęp do jabłkowego sadu uzyska osoba z najwyższą ilością punktów.

„Pędzące Jeże” to wyścig dla 3 do 5 graczy, którego celem jest doprowadzenie jednego z jeży do mety. Musimy przy tym dobrze planować nasze ruchy- doprowadzenie zwierzaka to nie wszystko- trzeba przy tym zdobyć jak najwięcej punktów zwycięstwa! Rozpoczynając grę planszę układamy na środku, a wszystkie cztery jeże na starcie. W swojej turze gracz zagrywa kartę określającą kolor jeża oraz ilość pól o które ten się przesunie. Kolorowe karty to jokery- przesuwają dowolnego jeża. Gra toczy się do momentu, aż któryś z uczestników doprowadzi do mety pierwszego jeża (w dowolnym kolorze). Otrzymuje on wtedy trzy punkty. Dodatkowo następuje podliczanie punktów rundy (rundy jest tyle ilu graczy). Każdy jeż pod koniec wyścigu zajął jakieś pole o podanej wartości (od -1, do 3). W zależności od wariantu, należy pomnożyć posiadane karty przez wartość punktową pola zajmowanego przez jeża w danym kolorze. Na przykład jeż czerwony zajmuje pole „1”- posiadając dwie karty z jeżem czerwonym otrzymujemy 2 punkty (2*1). Osoba, która po ostatniej rundzie ma największą liczbę punktów dostaje się do jabłkowego sadu i wygrywa!

Myślisz, że „Pędzące Jeże” to nowa odsłona „Pędzących Żółwi”? Błąd! To zupełnie nowa gra! Wymaga innego podejścia, dobrania odpowiedniej strategii. Ale bez obaw, to wciąż te same emocje, ta sama radość (z lekką powtórką matematyki dla najmłodszych)!Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+