Logo strefa dobrych gier

Five Tribes

Five Tribes

Gry planszowe
od 13 lat
od 2 do 4 osób
od 40 do 80 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

176.00 PLN

Przeżyj przygodę w klimacie baśni 1001 Nocy!

W mieście Naquala zmarł Sułtan! Wieszczki z otoczenia władcy przepowiedziały, że kolejny na tronie będzie przybysz, którego popierać będzie Pięć Plemion (Five Tribes). Czy to nie dziwny zbieg okoliczności, że właśnie w tym czasie Twoja karawana przybyła do miasta? Oto fantastycznie wydana gra strategiczna dla 2-4 graczy Five Tribes! Rywalizuj z innymi uczestnikami o względy Pięciu Plemion (Five Tribes), bo to może o Tobie mówi przepowiednia i Tobie przeznaczona jest rola Sułtana!

Rozgrywkę Five Tribes rozpoczynamy od ułożenia planszy z kafelków (tak by powstał prostokąt 6 na 5). Przedstawiać one będą miasto zamieszkiwane przez pięć plemion. Na każdym kafelku ustawiamy losowa po 3 pionki w różnych kolorach, przedstawiające mieszkańców. Z przetasowanej Talii Handlu wykładamy 9 kart i układamy je odkryte obok planszy. Podobnie postępujemy w przypadku Talii Dżinów, z tą różnicą, że ujawniamy tylko 3 karty. Natomiast gracze otrzymują po 50 monet i wielbłądy swojego koloru, oraz znaczniki licytacji, które losowo rozkładamy na torze pierwszeństwa. Rozpoczynamy naszą przygodę z Five Tribes! Na początku każdej rundy licytujemy się o kolejność wykonywania swoich tur. Gracze w kolejności z poprzedniej rundy umieszczają swój znacznik licytacji na odpowiednim polu na torze punktacji i wpłacają do banku opłatę związaną z tym polem. Można też zrezygnować z opłat i rundę zaczynać jako ostatni z pola o wartości „0”. Teraz gracze wykonują w ustalonej kolejności swoje tury. Wybieramy jeden kafelek miasta, podnosimy z niego wszystkich mieszkańców (przedstawicieli Pięciu Plemion) i wykonujemy nimi ruch w pionie i poziomie, zostawiając na każdym polu jednego z podniesionych pionków. Na ostatnim kafelku, który odwiedzimy zostawiamy ostatni pionek- z zastrzeżeniem, że na tym polu jest już jakiś inny przedstawiciel jego plemienia. Gdy to zrobimy, podnosimy z ostatniego kafelka wszystkie pionki w wybranym kolorze i aktywujemy odpowiadającą mu akcję. Żółte przynoszą nam punkty zwycięstwa, białe pozwalają zakupić karty dżinów, zielone pozwalają zbierać towary z talii Handlu, niebieskie natomiast zamieniamy na monety, a czerwone to zabójcy- mogą usunąć żółte i białe pionki innych graczy. Poza Członkami Pięciu Plemion, również pole oferuje nam akcje- postawienie palmy, czy pałacu. Jeśli po zebraniu pionków kafelek zostanie pusty, w wyznaczonym miejscu możemy postawić swojego wielbłąda. Na koniec gry, to pole, wraz ze wszystkimi pałacami i palmami przyniesie nam punkty zwycięstwa! Gramy do momentu, aż skończą nam się możliwe ruchy pionkami Plemion. Po podliczeniu punktów ogłaszamy zwycięzcę!

Proste zasady i pięknie wykonane elementy sprawiają, że Five Tribes są wizytówką wydawnictwa „Days of Wonder”. Przyjemny klimat, sporo decyzji, mnóstwo rozwiązań taktycznych, często zaprawione negatywną interakcją z innymi graczami. Poczuj się jak bohater baśni 1001 Nocy i zostań przepowiedzianym Sułtanem z Five Tribes!Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+