Logo strefa dobrych gier

Królestwo w budowie

Królestwo w budowie

Gry planszowe
od 8 lat
od 2 do 4 osób
od 35 do 55 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

112.00 PLN

Gra autora Dominiona !!!

Każde potężne królestwo przechodziło ten okres. Czas ciężkiej pracy, zasiedlania podległych terenów, a teraz Ty zostałeś wmieszany w samo jego centrum! „Królestwo w budowie” to strategiczna gra o prostych zasadachaopowiadająca o samym początku mocarstwa. Gracze wcielają się w pionierów imperium i spróbują jak najkorzystniej rozlokować swoje osady- by zyskać największą liczbę punktów zwycięstwa.

„Królestwo w budowie” w pudełku oferuje nam aż osiem części planszy- przy rozgrywce wybieramy cztery i układamy je w dowolnej konfiguracji, tak by tworzyły kwadrat. Następnie umieszczamy po dwa kafelki lokacji na każdym zaznaczonym terenie i losujemy 3 (z 10) karty Punktacji- są to warunki dla danej partii „Królestwa w budowie”. Za każdym razem są one inne, co sprawia, że rozgrywka jest różnorodna i wymaga od uczestników szerszego spojrzenia na strategię. Przykładową kartą Punktacji jest Górnik- na koniec gry dostaniemy bonusowe punkty za osady graniczące z górami. Jak wygląda rozgrywka? W swojej turze gracz dociąga kartę Lokacji- przedstawiającą one doliny, łąki, pustynie, lasy. Jeśli gracz nie ma jeszcze swoich osad, może się rozmieścić w dowolnym miejscu na planszy stawiając tam 3 swoje chatki. W późniejszych turach wymagane jest by osady ze sobą graniczyły. Jeśli zdarzy się tak, że istniejące osady gracza nie graniczą z Lasem, może on znowu w dowolnym polu Lasu położyć swoje 3 budynki. Gra toczy się do momentu, aż jednemu z graczy skończą się pionki chat- wtedy pozostali dogrywają ostatnią rundę i podliczamy punkty zgodnie z kartami Punktacji.

Bardzo prosta gra. Po przeczytaniu krótkiej instrukcji w partii brać może udział nawet totalny laik w dziedzinie gier planszowych! A jednocześnie przy prostej mechanice, zapewnia pole do popisu wytrawnym strategom i ekonomom. „Królestwo w budowie” to tytuł stworzony przez autora popularnej gry „Dominion”! Przekonajcie się, że bez budowania talii, ta gra również jest emocjonująca i często trafi na stół!Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+