Logo strefa dobrych gier

111 Alarm dla Warszawy

111 Alarm dla Warszawy

Gry planszowe
od 10 lat
2 osób
od 15 do 20 min.

Leży u nas na półce i czeka na Ciebie :-)

33.00 PLN

My nie błagamy o wolność, my o nią walczymy!

Oto historyczna gra dla dwóch osób „111 Alarm dla Warszawy”. Jej akcja rozgrywa się w 1939 roku i odtwarza walkę w obronie polskiego nieba, jaką toczyła m. In. 111 eskadra myśliwska. Niemieckie Luftwaffe atakuje polską stolicę. Bombowce kierują się w naszą stronę. Trzeba podnieść Alarm dla Warszawy!

Planszę i elementy „111 Alarm dla Warszawy” rozmieszczamy według poleceń instrukcji. Cel dla każdej ze stron jest inny. Luftwaffe musi dolecieć bombowcem na pole oznaczone „Warszawa”, natomiast Polacy muszą odwlec ten moment do zakończenia 8 tury. W trakcie gry, uczestnicy wykonują 6 faz (zanim dojdzie do pierwszego powietrznego pojedynku tylko 4 fazy). Pierwszą jest ruch myśliwców Luftwaffe. Drugą fazą jest strzał myśliwcami i bombowcami strony niemieckiej. Trzeci etap to ruch samych bombowców. W czwartej fazie ruch wykonuje strona polska. W piątej 111 eskadra myśliwców i artyleria przeciwlotnicza wykonuje strzały. Na koniec przesuwamy znacznik zbiornika paliwa- w celu odznaczenia zakończenia rundy. Wszystkie strzały i ataki rozstrzyga się za pomocą rzutów specjalnymi kostkami strzału.

Prosty i emocjonujący pojedynek lotniczy! „111 Alarm dla Warszawy” to mały, 15-minutowy tytuł, w którym przeżyjemy chwilę niepewności i strachu, ale też wykażemy się odwagą i męstwem na miarę II Wojny Światowej! Instytut Pamięci Narodowej (wydawca gry), zadbał by zasady były zrozumiałe dla 8-latków i zainteresowały ich dramatyczną historią stolicy. Spróbuj swoich lotniczych zdolności w innych grach z serii- „7-Obrona Lwowa”, lub „303”!Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+