Logo strefa dobrych gier

7 Cudów Świata

7 Cudów Świata

Gry planszowe
od 10 lat
od 2 do 7 osób
od 25 do 35 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

109.90 PLN

Buduj swoją cywilizację !

Zanurz się w antycznym świecie i stwórz budowle które przejdą do historii! Stań na czele cywilizacji i zyskaj sławę jako konstruktor jednego z „7 Cudów Świata”. Szybka i prosta gra karciana, charakteryzująca się nowoczesnymi mechanikami gry, tasowaniem talii i turą gracza. Przez trzy ery budujemy, rozwijamy, umacniamy fortyfikację, by po upływie tego czasu podliczyć punkty. Brzmi trudno? Oczywiście, że nie! Tym bardziej, że mimo iż w „7 Cudów Świata” może grać aż 7 osób, rozgrywka i tak trwać będzie około 30 minut!

Rozpoczynamy od rozdania kart gracza, czyli miast które będziemy prowadzić (Olimii, Aleksandrii itp.) i rozdzielenia talii- w każdej erze będziemy stosować inny stos. Każdemu z graczy rozdajemy po 7 kart. Tura polegać będzie na tym by wszyscy gracze jednocześnie wybrali kartę i położyli ją przed sobą. Karty które zostały, przekazujemy sąsiadowi po lewej, sami otrzymując karty od osoby po prawej. Teraz kiedy zamieniliśmy się taliami, następuje „publikacja” wybranej karty. Możemy zdecydować czy budynek z karty budujemy w naszym mieście, sprzedajemy kartę do banku za 3 monety, lub poświęcamy ją by zbudować jeden z trzech etapów wybranego cudu świata. Na każdej karcie jest przedstawiony koszt budowy, budowla którą dzięki tej karcie będziemy mogli zbudować w następnych erach i ewentualnie budynek który do zagrania karty jest potrzebny z poprzedniej ery (np. jeśli zbudujemy szkołę, w następnej erze będziemy mogli postawić uniwersytet, ale żeby postawić uniwersytet potrzebujemy mieć już szkołę). W pierwszej erze sporo budynków nie ma kosztów budowy, ale trzeba dobrze rozpatrzyć czy budynek będzie nam potrzebny. Pod koniec er, przeprowadzane są konflikty zbrojne- porównuje się siłę militarną budynków w sąsiednich miastach i rozdaje żetony punktów (+1, +2, +3, lub -1). Wygrywa osoba, która pod koniec trzeciej ery będzie miała najwięcej punktów. Podlicza się punkty zwycięstwa z kart zbudowanych, z cudów świata, z konfliktów zbrojnych i obwieszcza się zwycięzcę!

Przyjemny klimat, świetnie zrobione karty, proste zasady i mnóstwo dróg prowadzących do zwycięstwa sprawiają, że „7 Cudów Świata” jest bardzo często wyciągane na stół. Opcja gry dwuosobowej, ale i możliwość rozgrywki w większym gronie przyjaciół, w niezmiennym czasie 30 minut sprawiają, że antyczny świat zawita i na imprezie, i przy kawie, na spotkaniu rodzinnym, czy typowym spotkaniu planszówkowym. Zbuduj własne piramidy, wiszące ogrody, czy posąg Zeusa! Zachwyć świat osiągnięciami swojej cywilizacji z „7 Cudów Świata” w podstawowej wersji, lub rozbuduj grę o świetne dodatki, urozmaicając rozgrywkę!Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+