Logo strefa dobrych gier

Korsar

Korsar

Gry planszowe
od 10 lat
od 2 do 8 osób
od 15 do 25 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

29.90 PLN

Rozkazy wydane! Proste do spamiętania, trudne do wykonania.

W grze „Korsar” wcielamy się w kapitana galeona wypełnionego po brzegi złotem. Naszym zadaniem jest przejąć równie zasobne okręty przeciwników (a przy okazji uchronić swój przed abordażem). Oto imprezowy tytuł z serii Joker Line wydawnictwa Trefl, jednego z najbardziej znanych i cenionych twórców- Reinera Knizii.

„Korsar” jest przeznaczony dla 2 do 8 uczestników. W zależności od ilości osób biorących udział w zabawie, instrukcja proponuje różne warianty rozgrywki (drużynowe, indywidualne). Celem jest zdobycie jak największej liczby punktów zwycięstwa (czyt. Galeonów z największymi cyframi). „Korsar” przebiega w turach. Gracz może podjąć jedną z wybranych akcji- zagrać galeon przed sobą- jest to jego statek, lub zagrać kartę na okręt przeciwnika w celu ataku, lub na sojusznika by wspomóc jego obronę. Jeśli po upływie tury, statek dalej jest bezpieczny (nikt nie zagrał na niego kart), bierzemy go do swojej puli punktów zwycięstwa. Ale kto by się nie skusił na taki wypchany złotem kąsek! Przeważnie galeony będą atakowane. Porównujemy wtedy siłę statków zagranych przez wszystkich graczy. Oczywiście najsilniejsza karta „zgarnia” okręt. Gdy skończy się talia, podliczamy punkty i ogłaszamy zwycięzcę.

„Korsar” może zaangażować do gry aż 8 osób! Świetnie się sprawdza na imprezach czy wyjazdach/wycieczkach szkolnych. Emocjonujące zagrania, wiele wariantów gry, a przede wszystkim pirackie klimaty! „Korsar” to nie jedyna kieszonkowa gra od Trefla, sprawdź również inne tytuły z serii Joker Line!Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+