Logo strefa dobrych gier

Kryptos

Kryptos

Gry planszowe
od 8 lat
od 3 do 6 osób
od 10 do 15 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

29.00 PLN

Szpiedzy, kody, Enigma i „kolejkowe” wykonanie!

„Kryptos” to gra logiczna dla 3 do 6 osób, z ukończonym 8 rokiem życia. Celem uczestników zabawy jest złamanie tajnego kodu przeciwnika, przez dedukcję, obserwację, a niekiedy czystą zgadywankę. Wszystko w ciekawej oprawie graficznej- szarości, brązu, przybrudzeń po kawie, pieczątek i pomazanych zapisków (w końcu niełatwe zadanie przed graczami).

Do gry „Kryptos” przygotowujemy talię, według ilości osób zasiadających przy stole. Każdemu z uczestników rozdajemy taką samą liczbę kart, planszę punktacji (z zaznaczoną ilością punktów startowych =2) i żetony. Tor Kodu rozkładamy na środku. Każdy układa swoje karty „na ręce” rosnąco, poczym odsłania dwie karty (odwraca je „w wachlarzu” tak by były widoczne dla innych). Na Torze Kodu zaznaczamy żetonami, które cyfry zostały odsłonięte i rozpoczynamy. „Kryptos” przebiega w turach. Gracze, w kolejności mogą wykonać akcję rozpoznania kolejnej składowej szyfru. Wskazują kartę „na ręce” przeciwnika i zgadują. Za trafienie otrzymują 3 punkty i odznaczają strzał na Torze Kodu. Jeśli spudłowali, mogą podjąć się drugiej próby, płacąc za nią punktami. Kto pierwszy zdobędzie 15 punktów zwycięża!

„Kryptos” to bardzo prosta gra logiczna, bardzo porządnie i ładnie wykonana. Świetnie wpisuje się w serię Joker Line, kieszonkowych gier karcianych. Sprawdź co poza szpiegostwem i łamaniem szyfrów kryje seria.Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+