Logo strefa dobrych gier

Szmal

Szmal

Gry planszowe
od 14 lat
od 2 do 5 osób
od 20 do 40 min.

To ostatnia sztuka. Pośpiesz się aby ktoś Ciebie nie ubiegł !

49.90 PLN

Gangsterka, mafia i szmal!

„Greed” doczekał się swojej polskiej wersji. Teraz fani popularnej gry planszowej mogą spróbować swoich sił przy prowadzeniu biznesu legalnego (bądź nie ), z wersją „Szmal”. Jest to gra karciana, dla dwóch do pięciu graczy, w której operując nieruchomościami i gangsterami, pod przykrywką prostego interesu, zbijamy prawdziwą fortunę!

Na początku, każdy uczestnik otrzymuje 12 kart. Znaczniki Własności układamy w zasięgu wszystkich. „Szmal” rozgrywamy w turach. Pierwsze dwie są rozgrywane bardzo szybko. Z 12 wybieramy jedną kartę, natomiast resztę przekazujemy graczowi po lewej. Z prawej otrzymujemy nową talię. Z niej również wybieramy jedną kartę i resztę przekazujemy dalej. W trzeciej turze, poza wybraniem karty, możemy dodatkowo jedną z wybranych kart zagrać. Wykładamy ją wtedy odkrytą na stole (uwaga! Niektóre karty mają koszt). W zależności jaki jest to typ karty, takie nam przynosi korzyści- pieniądze, lub dodatkowe symbole. Gdy zagrywana karta ma symbol taki sam jak jedna z leżących już na stole- otrzymujemy Znacznik Własności. Gdy skończy się talia początkowa (12 kart), podliczamy posiadane pieniądze. Każdy Znacznik Własności jest na koniec wart 10 000 $!!! Także mądrze zagrywaj karty i inwestuj w odpowiedni biznes!

„Szmal” to bardzo chwalona, regrywalna gra. Niezaprzeczalnym plusem jest jej niezwykły klimat (USA, lata 60’te!!!). Proste zasady, niedługi czas rozgrywki, mafia, duże pieniądze i całkiem sporo negatywnej interakcji związanej z biznesową konkurencją sprawią, że tytuł ten świetnie się sprawdzi zarówno na imprezie, jak i poważnym wieczorze.Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+