Logo strefa dobrych gier

Intryganci

Intryganci

Gry planszowe
od 10 lat
od 3 do 5 osób
od 30 do 60 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

44.90 PLN

Knujemy intrygę doskonałą!

Kto zasiądzie najbliżej władcy? Kogo król zaszczyci zaufaniem? Dwór jest pełen służby i dworzan, a każdy z nich chce mieć jak największe wpływy. Poznałeś już korzyści płynące z królewskiej łaski? Jeśli tak, utrata ich jest nie do zniesienia. Jeśli nie- to masz niepowtarzalną okazję! „Intyganci” to światowy hit w końcu wydany po polsku!

Do gry zasiada od 3 do 5 osób. Celem gry jest stworzenie siatki agentów zapewniającej nam największe wpływy na dworze. Tylko uwaga! Inni gracze też będą chcieli uzyskać łaskę króla- strzeż się by czasem delikatna sztuka manipulacji prostaczkami nie została wykryta przez możnowładcę- ten nie lubi być wykorzystywany i na pewno Cię za to ukarze! Gramy? Stos Króla i „Intrygantów” przetasowujemy i kładziemy na środku, a z tego drugiego rozdajemy każdemu po 6 kart. Uczestnicy wybierają swój kolor i rozpoczynamy. „Intryganci” przebiegają w rundach. Rozpoczyna gracz, któremu „najgorzej patrzy z oczu”. Wykłada on przed sobą jedną z kart „Intrygantów” i wykonuje jego akcje (np. Dama zamienia dwie karty na stole, Strażnik cofa kartę na rękę itp.). Następnie te same czynności wykonuje gracz, w którego kolorze jest obwoluta wyłożonej przed chwilą karty. Łatwe? No nie bardzo- knucie na dworze jest trudną sprawą! Gdy gracz wyłoży (przez gapiostwo, albo zostanie do tego zmuszony) kartę intryganta, która się dubluje z jego strefą gry, natychmiast przegrywa. „Intryganci” kończą się, gry ktoś wyłoży przed siebie wszystkich (niezdublowanych!) mieszkańców dworu.

Imprezówka z nastawieniem na interakcje negatywną. Knuj i manipuluj innymi, tak by przeciwnicy zostali wykryci, a zostaniesz jedynym zaufanym doradcą króla. „Intryganci” w polskiej wersji językowej, poza odświeżonymi grafikami, zostali dodatkowo wyposażeni w kartę złośliwego Karła- zaostrza on stanowczo warunki panujące na stole.Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+