Logo strefa dobrych gier

Dixit Odyssey

Dixit Odyssey

Gry planszowe
od 8 lat
od 3 do 12 osób
od 20 do 40 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

102.90 PLN

Przyjmij wyzwanie innych królików i stań do wyścigu wyobraźni!

Dixit Odyssey jest to gra rodzinna pełna śmiechu, głębokich przemyśleń i emocji związanych z rywalizacją, w której odnajdzie się każdy.

Oto kolejna odsłona gry „Dixit” z tymi samymi prostymi zasadami i ścigającymi się króliko-pionkami! Zmienia się plansza i talia: każda z fantazyjnych kart jest unikatowa i nie powtarza się w „zwykłym” „Dixicie”, ani w żadnym dodatku. Uwaga! W „Dixit: Odyssey” zwiększa się liczba graczy- teraz zamiast sześciu do wyścigu może stanąć aż dwunastu graczy!

Zamiast żetonów do obstawiania do gry dołączono karty głosowania i 24 grzybki dzięki którym szybko i wygodnie będziesz mógł wytypować kartę Narratora. Ponadto przy takiej liczbie graczy w „Dixit: Odyssey” pojawia się możliwość obstawienia dwóch typów w jednej kolejce- z pomocą dwukolorowych znaczników-grzybków! Zdobądź więcej punktów wybierając z dwunastu kart jedną, lub zagraj ostrożnie i wybierz dwie, które mogą według Ciebie należeć do Narratora.

Grę rozpoczynamy od ustawienia naszych zajęcy na starcie oraz przetasowaniu talii. Po dobraniu przez każdego uczestnika pięciu kart, wybierany jest gracz prowadzący turę, czyli Narrator. Jego zadaniem jest wybranie dowolnego ze swoich obrazków i znalezienie skojarzenia, które najlepiej opisuje rysunek (skojarzenie jest dowolne, może to być tytuł książki/filmu, tekst piosenki, powiedzenie, jedno słówko, bądź cała fraza) i położeniu tej karty (zakrytej) na środku. Następnie każdy gracz przegląda swoje obrazki na ręku i wybiera jedną, najbardziej pasującą do skojarzenie, które wybrał Narrator. Jeśli wszyscy mają już taką grafikę i położą ją na skojarzeniu Narratora, ten zbiera stosik, przetasowuje i wykłada rysunkami do góry. Teraz gracze muszą zdecydować która z kart należy do prowadzącego rozgrywkę . Po obstawieniu swoich typów, Narrator wskazuje swoją kartę i przyznaje punkty. Każdy kto rozpoznał skojarzenie prowadzącego, jak i sam prowadzący, nagradzany jest trzema punktami. Jeśli ktoś dał lepszą kartę do tego skojarzenia otrzymuje jeden punkt za każde obstawienie- uwaga! Maksymalnie do trzech punktów. Ważne jest by skojarzenie nie było za proste, bo jeśli wszyscy dobrze wybiorą nikt nie dostanie punktów! Króliczki przesuwają się po planszy o tyle pól ile właściciel danego pionka zdobył punktów. Jeśli runda jest już rozliczona, dobieramy po jednej karcie i Narratorem staje się kolejny gracz. Gra toczy się do momentu, aż któryś z zajączków dobiegnie do mety.

Wygodna wypraska sprawia, że wszystko w pudełku ma swoje miejsce- przygotowane są nawet komory na karty z rozszerzeń! Więcej kart, więcej osób, więcej zabawy- to „Dixit: Odyssey”


To jest samodzielna gra. Do rozgrywki nie są wymagane pozostałe gry z serii Dixit.Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+