Logo strefa dobrych gier

Namiestnik

Namiestnik

Gry planszowe
od 12 lat
od 1 do 4 osób
od 50 do 70 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

95.00 PLN

Zostań władcą krainy Laar!

"Namiestnik" to gra karciana z innowacyjną mechaniką budowania piramidy, dla dwóch do czterech osób, w wieku co najmniej 12 lat. Gracze będą próbowali poprzez wplatanie dworzan i mieszkańców królestwa w pałacowe intrygi zyskać tytuł namiestnika, dziedzica tronu. Gra cieszy się niezwykłą popularnością w Stanach Zjednoczonych i całej Europie. Czemu zawdzięcza taki sukces? Prostej mechanice i ogromnej regrywalności!


Przygotowując grę "Namiestnik" na środku umieszczamy karty w czterech kolorach- służyć będą one do licytacji. Każdy uczestnik otrzymuje zasłonkę, trzy karty postaci, oraz trzy karty praw. Za zasłonką chowamy przydzielone nam kryształy i jesteśmy gotowi do gry o wielką stawkę. W każdej rundzie przy kolorowych kartach będą się pojawiały 4 różne karty postaci. Gracze mogą je zakupić poprzez licytacje. Zamykają w dłoni, odpowiednią liczbę kamieni szlachetnych (odpowiedniego koloru) i jednocześnie odsłaniają zawartość. Osoba, która przeznaczyła na zakup karty największą liczbę klejnotów- zdobywa ją, natomiast pozostali gracze podchodzą do następnej tury licytacji. Gdy każdy zdobędzie "nowy nabytek" przechodzimy do Fazy Akcji. Możemy w niej umieścić postać w swojej piramidzie władzy, płacąc odpowiedni koszt (w zależności od poziomu na którym umieszczamy kartę). Każda postać ma zaznaczone jakie korzyści otrzymamy, "wbudowując ją" w swoje intrygi. Im wyżej, tym lepszy profit przyniesie za jej zagranie. Niektórzy dostarczają nam kolejne kamienie szlachetne, inni dodatkowe karty, jeszcze inni punkty zwycięstwa. I to właśnie o nie toczy się cała rozgrywka. Po 12 rundach "Namiestnik" dobiega końca, a ilość zgromadzonych punktów wyłania nowego władcę.

Zasiądź na tronie! "Namiestnik" daje niesamowicie dużo możliwości zdobywania punktów- karty postaci, karty praw (które możemy zagrywać za darmo), zebrane zwoje wiedzy i magii! Wszystko co zgromadzimy, sprytnie zagrane, może nam przynieść koronę. Jesteście na to gotowi? "Namiestnik" jest grą, która dobrze się skaluje na 2, 3, 4 osoby, ale przemyślany został również wariant jednoosobowy. Spróbuj pokonać grę i zyskaj tytuł "Namiestnika!" Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+