Logo strefa dobrych gier

Łowcy Skarbów

Łowcy Skarbów

Gry planszowe
od 8 lat
od 2 do 6 osób
od 30 do 40 min.

To ostatnia sztuka. Pośpiesz się aby ktoś Ciebie nie ubiegł !

89.90 PLN

Gra twórcy Magic The Gathering!

„Łowcy Skarbów” to gra planszowa, dla dwóch do sześciu osób w wieku co najmniej 8 lat. Celem zabawy będzie zebranie jak największej ilości kosztowności- magicznych przedmiotów,  artefaktów,  oraz złota. Każda osoba wcieli się w kapitana drużyny najodważniejszych bohaterów, którzy przemierzą wysokie Mroźne Góry, Splątaną Dżunglę, oraz Jaskinie Lawy. Ten, który z wyprawy przyniesie najwięcej cennych pamiątek zostanie zwycięzcą! Chętni na wyprawę?

Przygotowanie gry „Łowcy Skarbów” jest bardzo proste (tak samo jak zasady ). Plansze składamy z dwóch części i umieszczamy na środku stołu. Żetony i monety dzielimy na osobne stosy. Dla każdego regionu planszy losujemy 2 skarby (dla minimalnej i maksymalnej wartości)  i możemy rozpoczynać. „Łowcy Skarbów” przebiegają w 5 rundach. W każdej gracze otrzymują 9 kart. Z nich wybierają sobie jedną, a pozostałe przekazują następnej osobie. Karty krążą, aż każdy wybierze sobie 9 kart. Następnie przychodzi czas na rozegranie przygód. Gracze zagrywają karty dla każdego regionu (odpowiednio Mroźne Góry karty niebieskie, Splątana Dżungla zielone, Jaskinie Lawy czerwone). Osoby, które zyskały najmniejszą i największą wartość zagranych kart zdobywają skarby. Ostatnią fazą każdej rundy jest potyczka z goblinami (te zwęszyły nasze kosztowności i będą chciały je wykraść). Gracze muszą zadbać, by w wybieranych kartach mieć kilka psów do obrony. Zapewni im to bezpieczną przeprawę. Ci, którzy woleli zainwestować w bohaterów, muszą zapewnić sobie drogę „płacąc” Goblinom monetami.

„Łowcy Skarbów” to zdecydowanie hit! Doskonale sprawdzi się w gronie rodzinnym. Gra jest prosta, ładnie wydana, a spora ilość żetonów skarbów zapewni dużą regrywalność. Skarby są różnorodne- zarówno punktujące wysoko, jak i dające punkty ujemne (przeklęte artefakty), co również pozwoli sprawdzić mnogość strategii. Uważnie przygotowuj się do każdej wyprawy! Koniecznie sprawdź co oferują „Łowcy Skarbów”!Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+