Logo strefa dobrych gier

Cywilizacja (Sid Meier`s Civilization) (edycja polska)

Cywilizacja (Sid Meier`s Civilization) (edycja polska)

Gry planszowe
od 13 lat
od 2 do 4 osób
od 120 do 240 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

179.00 PLN

Legendarna gra komputerowa, stała się legendarną planszówką!

Cywilizacja (Civilization) powstała na podstawie popularnej gry Sid’a Meiers’a. Gracze wcielają się w historycznych przywódców, próbujących zapewnić najlepszy rozwój swoim narodom. Od 2 do 4 uczestników, po wybraniu kraju, zasiada do stołu z modułową planszą- dzięki temu, każda rozgrywka będzie inna! I rozpoczynając zaledwie z jednym miastem-stolicą, poprowadzą ludzi od prymitywnej kultury, aż po loty w kosmos!

Cywilizacja (Sid Meier’s Civilizaton) przebiega w turach, podzielonych na 5 faz. W każdej gracze naprzemiennie wykonują czynności związane z daną fazą. Pierwszą jest wykonywanie akcji zapewnianych nam przez cuda świata i karty kultury. W tym momencie wznosimy również nowe miasta. Drugą jest handel. Gracze mogą się wymieniać różnymi dobrami- punktami handlu (zapewnianymi przez miasta) czy surowcami. Trzecia z kolei jest Faza zarządzania miastami. Tutaj nasze metropolie produkują dobra, poświęcają się kulturze, lub zbierają surowce. Czwartą jest ruch. Po przygotowaniu przyszła pora na ekspansję, manewry wojskami i wozami w celu zbadania nowego świata. Podczas zwiedzania możemy spotkać przyjazne pomniejsze wioski, lub wrogo nastawionych barbarzyńców czy nawet armię przeciwnika! Ostatnią Fazą (wykonywaną przez wszystkich jednocześnie) jest przeprowadzenie badań. Pamiętajmy, że wysokorozwinięte Cywilizacje mogą dojechać dalej, szybciej i bezpieczniej! Gra można skończyć na wiele sposobów. Osiągając piąty poziom technologiczny- czyli Lot w Kosmos. Jeśli nasza cywilizacja przekroczy pułap 15 punktów kulturalnych- również odnosimy zwycięstwo. Zapewniając sobie dobrobyt (15 monet) wygrywamy ekonomicznie, a podbijając przeciwników militarnie.

Wielowątkowość i modularność mapy sprawia, że Cywilizacja (Sid Meier’s Civilizaton) jest świetną pozycją dla bardziej wprawionych graczy. Sami decydujemy i zarządzamy prowincjami, ponosząc konsekwencje naszych wyborów. My stawiamy na ekonomię, ktoś przeznacza ją na szybkie „odblokowanie” lotnictwa. Która strategia okaże się skuteczniejsza? Fani popularnej gry komputerowej na pewno znajdą tu coś dla siebie, a sięgając po dodatki Cywilizacja (Sid Meier’s Civilizaton) zyska wymiar prawdziwie zaciętej rozgrywki.Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+