Logo strefa dobrych gier

Marco Polo PL

Marco Polo PL

Gry planszowe
od 12 lat
od 2 do 4 osób
od 40 do 100 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

114.00 PLN

Wyrusz śladami jednego z najsłynniejszych kupców i podróżników!

"Marco Polo" to gra planszowa typu „euro”,  autorstwa "T'zolkina", dla 2 do 4 osób w wieku co najmniej 12 lat. Tym razem twórcy przeniosą nas do średniowiecznej Wenecja i odkryją przed nami szlaki ówczesnej Azji i Europy. Gracze wcielając się w zamożnych kupców, będą handlować i spróbują zbić majątek (punktowy!) na obrocie towarami i wielbłądami. Warto wyruszyć szlakiem za "Marco Polo"? Czy może lepiej zostać i założyć dom handlowy w rodzinnym mieście?

Przygotowanie rozgrywki jest bardzo proste. Planszę do gry "Marco Polo", wytrzymałą, pięknie wydaną, umieszczamy na środku. Większym miastom losujemy żeton Akcji Specjalnej. Gracze otrzymują 5 kostek i wybierają sobie Postać. Każda ma swoje unikatowe umiejętności, które pomogą nam w trakcie trwania gry. Gdy wszystko rozmieszczone możemy zaczynać. "Marco Polo" oparty jest o mechanikę "dice placement"- czyli umieszczania kostek w polach akcji. Podczas swojej tury gracze, będą musieli podjąć się jednej akcji obowiązkowej, oraz jeśli chcą (i mogą ponieść ich koszt) akcji dodatkowych. Będziemy kupowali towary, przyprawy, wielbłądy, otwierali domy handlowe, szykowali wyprawy lub podejmowali się zrealizowania misji- wystarczy, że w odpowiednim miejscu położymy swoją kostkę. W "Marco Polo" zrezygnowano z "blokowania" pól akcji, co zupełnie minimalizuje interakcję negatywną w rozgrywce. Pierwszy gracz może je zająć i podjąć się jej wykonania za darmo. Inni gracze mogą wybrać to samo pole, płacąc drobny koszt (najniższy wynik na leżących na polu kostkach). Stwarza to wiele możliwości. A wszystkie mają na celu przyniesienie nam największej ilość punktów. Po piątej rundzie gra się kończy i wyłaniamy zwycięzcę.

Przyjemnie wydana gra "Marco Polo" jest kolejnym sukcesem pary autorów. Po "T'zolkinie" przyszedł czas na trochę bardziej losową, ale równie wymagająca ekonomiczną przygodę. Regrywalna, prosta w założeniach, przyjemna dla oka. Ucieszy zarówno wielbicieli gier typu "euro-", jak i strategów lubujących się w "cięższych" tytułach.Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+