Logo strefa dobrych gier

Bongo!

Bongo!

Gry planszowe
od 8 lat
od 2 do 8 osób
od 10 do 15 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

29.00 PLN

Wyprawa na safari z wydawnictwem 2Pionki!

Lubisz gry takie jak Set, Dobble, czy Duuuszki? Oto coś dla Ciebie! Udowodnij, że osiągnąłeś mistrzostwo w grach imprezowych, że jesteś królem refleksu i spostrzegawczości, a dane analizujesz szybciej niż najnowsze komputery! "Bongo!" to kościana gra dla każdego- młodszego, czy starszego- ze znajomymi, czy krewnymi!

Zasady są proste! By rozpocząć "Bongo!" musimy znaleźć przynajmniej dwóch chętnych graczy. I tyle. Bez rozkładania- ponieważ cały urok gry kryje się w kostkach! Założeniem "Bongo!" jest krzyknięcie odpowiedniej nazwy zwierzęcia. Którego? Właśnie tego, wskazanego przez „bambusy”. Pierwszy gracz rzuca kostkami. Wyniki trzeba przeanalizować szybciej niż inni i głośno krzyknąć ("Bongo!" zrzesza krzykaczy :) ). Oczywiście wypatrujemy zwierząt. Na kostkach występuje Gnu, Bongo i Nosorożec. Które z nich zatem punktuje? Te wskazane przez żółte kostki. Np. Jeśli na żółtych kostkach pojawiły się dwa bambusy- szukamy zwierzęcia, które wyskoczyło na kostkach dwa razy. Proste? Jeśli się tak zdarzy! Ponieważ w "Bongo!" zwierzaki lubią płatać figle! A jeśli dwa zwierzaki wyskoczyły w parze? Wtedy musimy krzyknąć to trzecie zwierze :) a jeśli jedna żółta kostka pokazuje dwa bambusy, a druga jeden? Należy analogicznie szukać... trójki zwierząt! Za każdym razem gdy uda nam się zdobyć punkt- otrzymujemy trofeum. Gra kończy się w momencie, gdy ktoś zgromadzi po dwa trofea każdego z gatunków, lub 6 nagród jednego typu!

Zakręcony tytuł? To tylko podstawowy wariant! "Bongo!" oferuje znacznie więcej! Możemy dorzucić czerwone kości myśliwego- który wyłapuje zwierzynę! Znacznie podnosi to regrywalność! Mało? W tym maleńkim pudełeczku, jest jeszcze jedna kostka! Zielony Strażnik! Pilnuje on safari, przed zgubnymi kostkami myśliwego! Jeśli na zielonej i czerwonej kostce wypadnie ten sam wynik- anulują się! :) Zapraszamy na niepowtarzalną wyprawę na safari z "Bongo!"- sporo krzyku i emocji!Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+