Logo strefa dobrych gier

Qwirkle

Qwirkle

Gry planszowe
od 6 lat
od 2 do 4 osób
od 25 do 35 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

119.00 PLN

Qwirkle zostało zauważone i nagrodzone w wielu krajach.

Przyznano jej również tytuł „Gry Roku 2011”! Jest to bardzo prosta gra logiczna, wydana przez G3, dla 2 do 4 osób. Celem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów, póki nie skończą się wszystkie kafelki.

Na początku gry w Qwirkle, każdy uczestnik otrzymuje 6 kafelków i układa je w „pozycji stojącej” w rzędzie przed sobą, tak by były zasłonięte przed innymi graczami. Rozpoczyna osoba, która ma w swoich początkowych klocuszkach największy rząd. Co to znaczy? Na przykład 4 kwadraciki różnego koloru, lub 3 różne kształty w jednym kolorze. Wystawia je na planszę i następni gracze wykonują swoje tury zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Do rzędu który już istnieje, dokładamy kolejne jeden bądź więcej kafelków, tak by stworzyły kolejne rzędy w poziomie lub w pionie. Każdy kafelek jest punktowany, więc staraj się rozmyślnie wykładać swoje klocki. Możesz ułożyć sekwencję, która zapunktuje podwójnie- za pion (np. tego samego koloru) i za poziom (np. tego samego symbolu)! Dodatkowo punktowane jest też tak zwane „Qwirkle” czyli ułożenie 6 kafelka do rzędu- wtedy dostajemy nie 6 punktów zwykłych, a aż 12! Pod koniec każdej tury, gracze zawsze dobierają do 6 kafelków. Gra się skończy jak wyczerpią się możliwości ruchów, a w woreczku nie pozostaną już klocuszki do dobierania.

Qwirkle to prosta gra logiczna dla całej rodziny. Ćwiczy wyobraźnię i sprawdza spostrzegawczość. Porządnie wykonane elementy sprawiają, że Qwirkle doskonale sprawdzą się na wakacjach, w domkach letniskowych. Zasady przypasują nawet dzieciom! Już od 6 roku życia!Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+