Logo strefa dobrych gier

Puerto Rico (nowa edycja)

Puerto Rico (nowa edycja)

Gry planszowe
od 12 lat
od 2 do 5 osób
od 90 do 150 min.

To ostatnia sztuka. Pośpiesz się aby ktoś Ciebie nie ubiegł !

149.90 PLN

Nowa edycja gry otrzymała odświeżoną szatę graficzną, zarówno pudełka, jak i poszczególnych elementów - wszystkie żetony i plansze zostały zaprojektowane na nowo.

W pudełku z grą, oprócz obecnego w poprzedniej edycji dodatku z 14 nowymi budynkami, znajdzie się też nowy dodatek - Szlachcic - w skład którego oprócz 9 nowych budynków wchodzą czerwone znaczniki, szlachcice.


Karaibskie klimaty!

„Puerto Rico” przeniesie was do Ameryki Środkowej- egzotyczne plantacja, słońce, rum i cygara. Gracze wcielą się w zarządcę miasta, który sprawnie manipulując kapitałem, zdobędzie największą ilość punktów zwycięstwa. Jest to zatem gra ekonomiczna (jedna z najlepszych na świecie!), w której każdy wielbiciel gatunku znajdzie coś dla siebie (jeśli oczywiście nie zakocha się w całości ).

Do „Puerto Rico” zasiada od 2 do 5 graczy (i w każdym przypadku gra się świetnie). Na początku rundy uczestnicy wybierają rolę np. architekta czy kupca. Wybór postaci zapewnia nam bonus przy odpowiedniej akcji, wykonywanej po kolei przez wszystkich. Np. Taniej można kupić upatrzony budynek. Po każdej turze na postaciach nie wybranych przez nikogo, kładzie się monetę (w celach „marketingowych”). W przyszłości gdy ktoś się na nie zdecyduje, otrzymuje również zgromadzone przy niej pieniądze. W „Puerto Rico” gracze skupiają się na dwóch rzeczach. Uprawie dwóch (z pięciu) egzotycznych gatunków roślin (po sprzedaniu ich Europie otrzymujemy punkty zwycięstwa), oraz rozbudowie miasta przyciągającego kolonistów (z nich również otrzymujemy PZ). Gra może się skończyć w trzech różnych momentach. Jeśli wyczerpie się pula dostępnych PZ, lub kolonistów, albo gdy jeden z graczy całkowicie zabuduje swoje miasto. Ciekawym zabiegiem w „Puerto Rico” jest to, że PZ są zakryte, więc do samego końca nie wiemy kto ma przewagę i kto zwycięży.

„Puerto Rico” posiada wiele zasad, ale nie jest na tyle skomplikowane by nie można było wprowadzić do gry zupełnie nowych graczy. Jednym z niezliczonych plusów tego tytułu jest niesamowita satysfakcja wynikająca z obserwacji działania sprawnie stworzonego przez nas systemu- budynki, uprawy, sprzedaż= jeszcze lepsze i bogatsze budowle! 

 


Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+