Logo strefa dobrych gier

Schotten-Totten (edycja polska)

Schotten-Totten (edycja polska)

Gry planszowe
od 8 lat
od 2 do 2 osób
od 20 do 30 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

37.00 PLN

Wysyłaj swoich dzielnych wojów i zdobądź jak najwięcej kamieni granicznych!

Schotten Totten to taktyczna gra karciana dla dwóch graczy, w której liczy się zdolność szybkiego reagowania, obserwacji i dedukcji. Gracze wcielają się w przywódców szkockich plemion wysyłających swoich bitnych podwładnych do walki o terytorium. Wygrywa ten kto zdobędzie 5 dowolnych kamieni lub 3 sąsiadujące ze sobą (czym stworzy własne imperium!).

Rozłożenie i wyjaśnienie zasad do Schotten Totten to zaledwie dwie minutki. Karty kamieni rozkładamy w linii między uczestnikami tworząc granicę, obie talię należy przetasować i ułożyć w zasięgu graczy. Pobieramy po 5 kart wojowników i możemy rozpoczynać. W swojej turze gracz zagrywa jedną kartę, kładąc ja przy dowolnym kamieniu, po swojej stronie granicy (po przeciwnej będzie się ustawiała armia wroga!) i dobiera kartę ze stosu wojowników, bądź ze stosu kart specjalnych (mogą to być jokery, specjalne wydarzenia, lub akcje przesuwające Szkotów). Przy każdym graniczniku gracze mogą ustawić 3 swoich wojaków- kamień wygra osoba z mocniejszą armią. Jak ustalić, która z nich jest lepsza? W Schotten Totten liczą się sekwencje- czy wojownicy są w tym samym kolorze np. (1,2,3), czy są to 3 karty wojowników o wartości 3 itp. Oczywiście mocniejszy wariant wygrywa!

Świetna logiczna rozrywka dla dwóch osób! Uważnie obserwuj co dzieje się na stole, jakie karty zostały wykorzystane, jak są ułożone i o które kamienie stara się przeciwnik (oczywiście by mu je złośliwie wydrzeć mocniejszą armią! ) Schotten Totten to krótka gra dla wszystkich powyżej 8 roku życia, którzy rozumieją sformułowanie „To mój kamień!”…Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+