Logo strefa dobrych gier

Carcassonne: Owce i Wzgórza PL

Carcassonne: Owce i Wzgórza PL

Gry planszowe
od 8 lat
od 2 do 6 osób
od 30 do 40 min.

To ostatnia sztuka. Pośpiesz się aby ktoś Ciebie nie ubiegł !

39.90 PLN

Po ciężkim dniu pracy przy rozwijających się dynamicznie miastach, wśród gwaru bazarów i karczm warto spojrzeć nad zamkowym murem… Oto dziewiąte rozszerzenie do klasycznej gry planszowej Carcassonne! „Owce i Wzgórza” to dodatek skupiający się przede wszystkim na urodzajnych terenach i przepięknej okolicy. Tutaj w sielankowej atmosferze paserze prowadzą swoje trzódki bezpiecznie do zagród, a bogobojni mnisi spędzają dzień na uprawianiu winorośli.

„Carcassonne: Owce i Wzgórza” wprowadza do gry trzy nowe elementy. Pojawiają się kafelki winnic, jeśli taka zostaje umieszczona w okolicy klasztoru punktując daje bonus +3! Wprowadzone zostały także wzgórza- jeśli zostanie wylosowany kafelek ze wzgórzem, dokładamy go do planszy w standardowy sposób. Natomiast przed samym położeniem należy wylosować kolejny (bez podglądania co się na nim znajduje) i podłożyć go pod nasze wzgórze. Dzięki takiemu zabiegowi, jeśli postawimy swojego pionka na fragmencie zamku z wzgórzem, przy rozliczaniu remisu (przy punktowaniu) mamy zapewnioną przewagę! Ponad to „Carcassonne: Owce i Wzgórza” dokładają do rezerw każdego z graczy pasterza! Można go dołożyć na normalnych zasadach, na każdym kafelku z fragmentem pola. Jeśli to zrobimy natychmiast losujemy żeton Owcy i umieszczamy go na płytce. Za każdym razem kiedy segment pola z naszym pasterzem się powiększa możemy poza dołożeniem pionka dołożyć kolejne owieczki lub zebrać punkty za już uzbierane stado. Uwaga! Jeśli w jakimś momencie wylosowany zostanie wilk, wszystkie owce i pasterz wracają do rezerw nie dając punktów!

Spraw by Twoja bestsellerowa gra Carcassonne zyskała jeszcze więcej ciekawych elementów z „Carcassonne: Owce i Wzgórza”! Wzgórza zapewniające przewagę w rywalizacji o zamki, element losowości –wilk czy owca, oraz spokojne uprawiana winorośl to nie jedyne nowości- w pudełeczku znajduje się również płócienny woreczek, w którym spokojnie pomieścisz wszystkie kafelki i znacznie ułatwi losowanie!Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+