Logo strefa dobrych gier

Podziemne Królestwa

Podziemne Królestwa

Gry planszowe
od 10 lat
od 2 do 4 osób
od 30 do 40 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

24.00 PLN

Król pod górami może być tylko jeden!

"Podziemne Królestwa" są podzielone! Każda z ras- orkowie, krasnoludy, olbrzymy, oraz gobliny- od niepamiętnych czasów walczą o dominację. Której się to powiedzie? Oto prosta gra karciana od wydawnictwa G3. Dzięki niej, gracze zostają rzuceni w sam środek odwiecznej walki. Nie jako wojownik- a jako sam Władca! Czy za Twoich rządów zapanuje pokój i udowodnisz wszystkim, że to właśnie Twoi pobratymcy są stworzeni do królowania? Czy przeciwnicy zaprzęgną Cię do pracy w kopalni?


"Podziemne Królestwa" to gra dla 2 do 4 osób, w wieku co najmniej 10 lat. Celem zabawy jest zebranie jak największej ilości punktów. Zyskujemy je za dominacje w kopalniach. Cel gry prosty, ale czy łatwo go osiągnąć? Rozpoczynając układamy obóz- według wskazówek z instrukcji, oraz dobieramy 6 losowych kart na rękę. Odsłaniamy 4 karty kopali (o nie będziemy walczyć) i możemy rozpoczynać "Podziemne Królestwa"! W swoim ruchu, gracz musi podjąć się jednej z dwóch akcji- np. zdobyć kopalnie- zagrywając karty z ręki przedstawiające członków jego rasy. Jeśli łączna suma jest większa od konkurencji i położona na karcie jako ostatnia- możemy kartę kopali przemieścić w swój obszar gry. Uwaga! Natychmiast uzupełniamy karty kopalni! Zdobyta karta daje nam punkty zwycięstwa... tylko jeśli w kopalni są pracownicy- i to jest druga akcja- Zatrudnianie robotników. Polega to na zagrywaniu kart nie z naszej rasy na posiadaną już kartę kopalni. Na koniec rundy uzupełniamy "rękę kart" dobierając karty ze stosu, lub obozu.

Przygotowany jesteś na zacięty bój? "Podziemne Królestwa" to świetna propozycja dla grona znajomych- już lubujących się w planszówkach- spora decyzyjność, dynamiczne zarządzanie kartami, sprytny mechanizm punktowania. Nie wystarczy tylko zdobywać! Trzeba zapewnić kopalni siłę roboczą! Za każdą "niezaludnioną" kopalnie otrzymujemy ujemne punkty- warto o tym pamiętać. "Podziemne Królestwa" doskonale nadają się także dla zupełnych nowicjuszy- bardzo proste zasady, klarownie napisana instrukcja... i przede wszystkim- kompaktowe pudełko! Grę można zabrać ze sobą do plecaka i w czasie podróży zachęcać współtowarzyszy do rywalizacje o kopalnie!Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+