Logo strefa dobrych gier

Pięć ogórków

Pięć ogórków

Gry planszowe
od 8 lat
od 2 do 6 osób
od 20 do 30 min.

To ostatnia sztuka. Pośpiesz się aby ktoś Ciebie nie ubiegł !

29.00 PLN

Nie daj się zakisić! 

Oto coś dla ogórkowych amatorów! „Pięć Ogórków” to gra karciana, w której udział brać może od 2 do 6 graczy. Natomiast nieskomplikowane zasady sprawią, że mogą w nią grać nawet ośmiolatki. Jest to uproszczona wersja popularnej gry „Ogórek”.

W „Pięciu Ogórkach” należy w odpowiednich momentach zbierać karty odrzucone przez innych graczy, czyli tak zwane lewy. Na początku gry, każdemu z uczestników rozdajemy po 7 kart. Grę rozpoczyna osoba, która ostatnio jadła ogórki (w późniejszych rundach rozpoczyna zwycięzca poprzedniej tury). Wykłada ona na stół dogodną dla niej kartę. Następnie osoba po lewej musi położyć kartę większą lub równą wartości karty wcześniej położonej, albo najniższą jaką posiada. Lewę zbiera osoba z najwyższym wynikiem. Przypominam, że lewy można zbierać w odpowiednich momentach. Który to odpowiedni moment? Każdy, poza ostatnią turą (czyli 7). Mianowicie, jeśli ktoś zbierze ostatnią lewę, otrzymuje tyle ogórków ile jest narysowanych na najwyższej karcie. Osoba z ilością ogórków większą niż 5 skisła i odpada z dalszej rozgrywki.

Zachęć do gier swoje dzieci tą uproszczoną wersją prawdziwego klasyka. Proste porównania wartości, nieskomplikowane zasady, solidnie wykonane drewniane ogórki (niejadalne! ), a nawet lekki zalążek strategiczny tworzą „Pięć Ogórków”, czyli idealną kompozycję dla raczkujących graczy! Kto wie, może odezwie się w nich, dzięki tej grze, prawdziwy planszówkowicz? Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+