Logo strefa dobrych gier

Epoka Kamienia (Stone Age)

Epoka Kamienia (Stone Age)

Gry planszowe
od 10 lat
od 2 do 4 osób
od 60 do 90 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

112.90 PLN

Wychodzimy z jaskini!

W wiosce zaczyna się nowy dzień pracy! „Epoka Kamienia” to ekonomiczna gra familijna, w której każda z osób przewodzi grupie jaskiniowców. Jako przywódca, kierując się odwieczną sentencją „moi mieć lepiej, niż Twoi”, starają się zapewnić dobrobyt podopiecznym.  Gracz, któremu uda się to najlepiej zwycięży!

Do gry „Epoka Kamienia” zasiada od 2 do 4 osób, w wieku co najmniej 8 lat. Przygotowując rozgrywkę, na środku umieszczamy planszę, a na wyznaczonych na niej polach rozkładamy surowce- drewno, kamień, złoto, glinę, oraz żetony jedzenia. Budynki dzielimy w równe stosy, a na torze cywilizacji odkrywamy 4 pierwsze karty. Gracze otrzymują pionki w swoim kolorze i możemy rozpoczynać! „Epoka Kamienia” to gra „Worker Placement”, to znaczy, że gracze w turze będą przydzielać mieszkańców wioski do poszczególnych prac, by otrzymać określone dobra. Np. Wysyłając robotnika na polowanie wróci on z jedzeniem, a wysłany do kamieniołomu przyniesie kamień. Ale to nie wszystko! Jesteśmy prostym ludem, więc zdobywanie surowców nie będzie takie proste! By zdobyć dobro, poza umieszczeniem pracownika w polu akcji, musimy jeszcze rzucić kostką (1 kostka, za 1 robotnika), a następnie podzielić wynik przez określony dzielnik (np. wysyłamy dwóch ludzi. Wynik na dwóch kostkach to 12- więc pracownicy wracają z 4 balami drewna- bo dzielnikiem tego surowca jest 3). Co bardziej „rozwinięci” mogą się w grze „Epoka Kamienia” podjąć wytwarzania narzędzi (podnoszą one wartość na kostkach), budowy domów (punkty zwycięstwa), lub zdobyczy Cywilizacyjnej (określone bonusy). Gra kończy się gdy wyczerpią się dwa stosy domów, lub zabraknie kart na torze cywilizacji.

Bardzo prosto skonstruowana gra ekonomiczna! „Epoka Kamienia” jest przyjemnie wydana, a dedykowana jest dosłownie dla całych rodzin. Zarządzanie surowcami jest wymagające, ale nie na tyle by zmęczyć, a dreszczyk emocji związany z kostkami pozwala wyrównać szanse, zarówno doświadczonych, jak i mniej obytych fanów gier z mechaniką „Wolker placement”. „Epoka Kamienia” zapewni godzinkę dobrej zabawy w rodzinnym gronie, przenosząc nas do zamierzchłych czasów jaskiniowców! Twoja grać, twoja wygrać!Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+