Logo strefa dobrych gier

Prezencik

Prezencik

Gry planszowe
od 8 lat
od 3 do 7 osób
od 15 do 20 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

27.90 PLN

Polskie wydanie gry „No Thanks!” !

Oto „Prezencik!” przyjemna, prosta, a przede wszystkim emocjonująca gra karciana, która posiada niemałą rzeszę fanów na całym świecie! „No thanks!”, „No merci” „Nie, dziękuję”- wiele tytułów, jedna, wciągająca gra.

„Prezencik” to tytuł przeznaczony dla 3 do 7 graczy w wieku co najmniej 8 lat. Polega na zdobyciu jak najmniejszej liczbie punktów ujemnych (a jak się uda zdobyć punkty dodatnie- to już w ogóle mistrzostwo! ). Przygotowując grę, każdemu z uczestników rozdajemy żetony monet, oraz identyczną ilość kart z przetasowanej talii. Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem rozdawania, należy odłożyć 9 zakrytych kart. Karty w grze „Prezencik” („No, Thanks”) przedstawiają wartości od 3 do 35. Każda z nich to wartości ujemna! Ilość zgromadzonych monet to punkty dodatnie. I Karty i Monety są sumowane na koniec rozgrywki. Jak przebiega gra? W swojej turze gracz wykłada kartę i przekazuje ją dalej jako „Prezencik”. Uczestnik po lewej od nas może zadecydować, czy ją przyjmie, czy podziękuje „No, Thanks” kładąc na niej monetę. Jeśli wybierze drugą opcję, przekazuje kartę dalej. W ten sposób przekazywana karta, może zrobić nawet trzy okrążenia po wszystkich graczach! Osoba, która zdecyduje się ją zabrać, otrzymuje również leżąca na niej monety. Proste? Bardzo! Dodatkową zasadą jest to, że jeśli ktoś zgromadzi sekwens- tzn. sąsiednie wartości np. 13 i 14, do punktacji ujemnej liczona jest tylko wartość najmniejsza. Czyli warto mądrze zagrywać karty, podpuszczać przeciwników i szacować swoje szanse. Może to nam przypadnie zwycięstwo?

„Prezencik” („No, Thanks”) to szybka rozgrywka i emocjonujące partie! Kombinatorstwo miesza się tu z lekką dozą niepewności (zakryte karty) i losowości w idealnych proporcjach. Lekka, przyjemna, z łatwymi zasadami pozwala wciągnąć niedoświadczonych graczy, ale nawet „wyjadacze” znajdą w niej coś dla siebie! Przyjmiesz „Prezencik”? „No, Thanks!”Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+