Logo strefa dobrych gier

Wojownicy Podziemi

Wojownicy Podziemi

Gry planszowe
od 10 lat
od 1 do 6 osób
od 40 do 60 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

99.90 PLN

Bezzębni szarlatani i astmatyczni zbóje!

Tak, to właśnie o Was drodzy gracze! Za Wasze przechwałki i rozsiewanie fałszywych bohaterskich legend o samych sobie, król kazał Was strącić do najgorszego lochu w zasięgu swojej władzy. I teraz możemy się przekonać, kto naprawdę zasługuje na miano bohatera, a komu przypadnie rola… użyźniacza gleby! „Wojownicy Podziemi” tak się o Was mówi… ale czy ktoś zasługuje na ten tytuł?

„Wojownicy Podziemi” to gra zręcznościowo-imprezowa dla 1 do 6 osób, w wieku co najmniej 10 lat. Celem gry jest… przetrwanie w lochach . Na środku układamy „tarczę strzelniczą”, wieżę z przetasowanymi kartami układamy w zasięgu graczy, a każdy wybiera swoją postać (jak to bywa w RPG’ach). I tak oto przygotowaliśmy się do zwiedzenia podziemi. W swojej turze gracz, korzystając z małego planu lochów- wybiera lokacje do której się przemieści- może to być sklep, albo sąsiednia komnata. W pierwszym przypadku, może wyposażyć się w różne przedmioty pomagające przetrwać, a w drugim będzie musiał  zmierzyć się z czymś, co koniecznie owo przetrwanie postanowi ukrócić.  Koncepcja bytu w lochach załapana? Ok. Teraz najciekawsza część gry „Wojownicy Podziemi”. Otóż, wybierając tą drugą, niebezpieczną opcję, gracz dociąga kartę z wieży (w zależności od poziomu). Przedstawia ona potwora, który nas zaatakował. By go pokonać należy wykonać rzut kostką na „tarczę strzelniczą”- jeśli kostka zatrzyma się w jakimś kręgu tarczy potwór otrzymuje określoną przez krąg ilość obrażeń, natomiast jeśli kostka z tarczy spadnie- to nasza postać otrzymuje rany. Proste? Nie do końca. Niektóre potwory będzie trzeba pokonać w specjalny sposób, np. rzucając kostką z wyskoku, lub odbijając ją, turlając z czoła, bądź wykorzystując do rzutu rękę przeciwnika. Ale nie bójcie się dzielni „Wojownicy Podziemi”! Gdy na kostce wypadnie specjalny symbol- możecie skorzystać ze unikatowej zdolności postaci- rzucić czar, zadać śmiercionośne uderzenie itp. Dodatkowo- wyposażenie ze sklepu, może Was obronić przed „udziwnieniami” rzutów, utrudnić grę kumplom, bądź chronić przed niebezpiecznym wpływem ciosów!

W takiego RPG’a jeszcze nie graliście! Dzięki wydawnictwu Lucrum Games możemy się cieszyć tą niezwykłą przygodą w języku polskim! Zobacz czym „Wojownicy Podziemi” zaskarbili sobie rzeszę fanów na całym świecie i spróbujcie sami przeżyć w tym niebezpiecznym, grożącym wybuchami śmiechu lochu!Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+