Logo strefa dobrych gier

Budowniczowie: Antyk

Budowniczowie: Antyk

Gry planszowe
od 10 lat
od 2 do 4 osób
od 20 do 30 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

47.00 PLN

Ze średniowiecza... do antyku!

Oto druga odsłona familijnej gry ekonomicznej. "Budowniczowie: Antyk" zabierze nas tym razem do kolebki cywilizacji, gdzie będziemy mogli zbudować prawdziwe cuda architektury- Piramidy, Sfinksa, czy Kolosa Rodyjskiego! Jak wygląda sprawa z zasadami? Są takie same! Naszym celem jest zarządzanie grupką robotników, by wznieść jak najwięcej wartościowych (w punktach zwycięstwa) budowli. Różnica polega na tym, że Antyk oferuje nam kilka możliwości, których w średniowieczu nie było!

"Budowniczowie: Antyk" to gra dla 2 do 4 osób, w wieku co najmniej 10 lat. Tasujemy talie robotników i budynków i umieszczamy w widocznym miejscu. Gracze otrzymują po 10 monet. Pod ręką należy umieścić również karty Pożyczki, więźniów, oraz Szkolenia. Rozpoczynamy grę "Budowniczowie: Antyk"! Odsłaniamy 5 pierwszych kart z obu talii i Pierwszy Gracz przystępuje do działania. Ma do wydania 3 akcje (jak każdy następny uczestnik). Co możemy w turze wykonać? Otóż możemy dobierać karty robotników, oraz projekty budowli za darmo. Umieszczamy je w swojej strefie gry. Opłacając robotnika angażujemy go do budowy- to też kosztuje jedną akcję. Porównujemy wtedy "parametry" pracownika z "wymogami" budynku i jeśli są takie same- budynek odwracamy ukończoną stroną karty. Jeśli nie, w przyszłych rundach musimy dosłać kolejnych pracowników (lub dokupując akcje- posłać drugiego robotnika, co w tej samej rundzie kosztuje już dwie akcje!). "Budowniczowie: Antyk" proponują jeszcze trzy możliwości! Możemy zaciągnąć pożyczkę w banku i otrzymać określoną ilość monet (oddać będzie trzeba więcej, a jak nam się nie uda, tracimy 2 punkty!). Pojawili się również Więźniowie- kupując go (jednorazowy koszt), będziemy mogli go wysyłać do pracy za darmo... ale więźniowie, mimo swojej wydajności przynoszą na koniec gry ujemne punkty! Szkolenia to też nowość w grze "Budowniczowie: Antyk". Dzięki nim możemy podnosić "parametry" naszych robotników!

Ekonomiczna zabawa dla całej rodziny. Dużo możliwości? Więcej niż w "Budowniczych: Średniowiecze", a mimo to, jest to cały czas dobry tytuł familijny!  Wygrywa gracz, który jako pierwszy zgromadzi 17 punktów!Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+