Logo strefa dobrych gier

Catan: Żeglarze

Catan: Żeglarze

Gry planszowe
od 10 lat
od 3 do 4 osób
od 70 do 80 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

109.90 PLN

Łap wiatr w żagle i ruszaj by poznać historie Catanu!

Oto dodatek do rodzinnej gry planszowej cieszącej się niesłabnącą popularnością. „Osadnicy z Catanu: Żeglarze” („Catan. Gra Planszowa”) otwierają przed uczestnikami zabawy nowe lądy, oraz bezmiar morza- poza kolonizacją wyspy, pojawi się możliwość założenia osady na pobliskich wysepkach! Buduj statki i zdobywaj tereny, po które nikt do tej pory nie odważył się sięgnąć.

Co się zmienia? „Żeglarze” nie ingerują w zasady gry podstawowej. Urozmaicają jedynie „Osadników z Catanu” („Catan. Gra Planszowa”) o kilka nowych elementów. Przede wszystkim zmienia się mapa. Ramki zostają przedłużone i strefa gry zajmuje więcej miejsca- zwiększa się rola jaką odegra w grze morze. Na horyzoncie pojawią się małe wysepki, które idealnie nadadzą się do budowy osad. Gdzieś między nimi, płynie też złotodajna rzeka! Tak! Z dodatkiem „Osadnicy z Catanu: Żeglarze” („Catan. Gra Planszowa”) w grze pojawia się nowy surowiec- ZŁOTO. Gdy ktoś wybuduje przy niej osadę, otrzymywać będzie DOWOLNĄ kartę surowca (lub dwie jeśli ma miasto!). By dostać się na niezbadany teren Osadnicy będą korzystali ze statków (koszt 1 drewna i 1 wełna). Okręty traktowane są jak drogi- nieprzerwany ich ciąg pozwoli dotrzeć na brzeg sąsiednich wysp. Na szalejącym morzu pojawia się też pirat „kradnący” surowce!

Gotów na przygodę? „Osadnicy z Catanu: Żeglarze” („Catan. Gra Planszowa”) to obowiązkowa pozycja dla fanów serii- wciąż ta sama, ukochana gra, ale w większym wymiarze. Wszystkie wprowadzone przez dodatek elementy, zebrane zostały w 9 scenariuszy, stopniowo rozbudowujących grę. Każdy z nich posiada zmienne takie jak rozstawienie planszy i cele- pozwalające cieszyć się odświeżoną wersją gry „Osadnicy z Catanu” („Catan. Gra Planszowa”). Dodatkowo, każdy ze scenariuszy został opatrzony komentarzem przedstawiającym historię wyspy i jej wielkich odkryć!Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+