Logo strefa dobrych gier

Rój (Hive)

Rój (Hive)

Gry planszowe
od 9 lat
od 2 do 2 osób
od 15 do 25 min.

Nie mamy go teraz. Skontaktuj się z nami to pozyskamy go dla Ciebie :-)

68.00 PLN

 Mała armia, wielka strategia!

„Rój” to jedna z najlepszych gier umysłowych według MENSY- międzynarodowego stowarzyszenia ludzi z wysokim IQ! Logiczna gra dla dwóch osób, cechująca się szybką sprawną i przyjemną rozgrywką. W grze posługujemy się wytrzymałymi bakelitowymi płytkami z symbolami owadów. Celem gry jest otoczenie pionkami (w dowolny sposób) królowej przeciwnika. Gracze dzięki unikalności gatunków w roju mają do dyspozycji nieskończoną paletę strategii i pułapek dzięki którym mogą za każdym razem inaczej osiągać zwycięstwo!

Grę rozpoczynamy od zbudowaniu roju. W tym celu gracze wybierają jednego ze swoich owadów i stawiają na środku, tak, by stykał się krawędzią z innym. Następnie po kolei dokładają owady tak, by sąsiadowały tylko z własnym rojem. Maksymalnie do czwartej rundy można odkładać wystawienie królowej (uwaga! Rój bez królowej nie może się ruszać!). Kiedy obie królowe znajdują się na planszy rozpoczyna się prawdziwy popis strategiczny! Jak otoczyć królową? Każdy owad oferuje inny sposób poruszania się: mrówki mogą obiegać cały rój, pająk idzie dokładnie trzy pola do przodu, konik polny przeskakuje w linii prostej dowolną ilość owadów, a żuk może poruszać się o jedno pole do przodu, a z racji, ze jest duży może wejść „na rój” (czyli na inne pionki!). Mnóstwo możliwości i tylko dwa ograniczenia. Po pierwsze, roju nigdy nie można przerwać. Po drugie, jeśli pionka nie można swobodnie wyciągnąć z szeregu nie przysługuje mu prawo ruchu.

Niesamowita satysfakcja płynąca z rozgrywki jest potęgowana przez krótki czas w jakim można osiągnąć zwycięstwo! Przyjemnie leżące w ręku pionki są bardzo wytrzymałe i pozwalają rozegrać pojedynek nawet w podróży- w pudełku znajduje się wygodny woreczek w którym transport Roju będzie kwestią formalną. Dla prawdziwych koneserów zostały wydane dodatki wprowadzające kolejne gatunki owadów jeszcze bardziej urozmaicające rozgrywkę! Rój to nowoczesne szachy! Gra królów odświeżona i porządnie wykonana! Mała armia, wielka strategia!Komentarze i opinie na temat gry

Powrót
Google+